Dodana: 1 luty 2007 08:52

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 08:52

W roku 2007 ciąg dalszy remontów drogowych

Białostoczan znów czekają spore utrudnienia na ulicach. Najbardziej uciążliwe będą w 2007 r. remonty wiaduktu Dąbrowskiego oraz modernizacja ul. Baranowickiej.

Urząd Miasta opracował już wstępny projekt budżetu na przyszły rok. Znalazły się w nim plany modernizacji i budowy dróg. Magistrat zdecydował, że w 2007 prace skupią się nad zakończeniem dużych inwestycji rozpoczętych w 2006 roku. Nowych, dużych remontów będzie raczej niewiele.

- W nadchodzącym roku szczególnie ważne będzie dla nas zakończenie rozpoczętej niedawno modernizacji ulicy Baranowickiej i jej skrzyżowania z ul. Ciołkowskiego oraz kolejnego odcinka ul. Popiełuszki. Są to bardzo ważne inwestycje dla poprawy komunikacji - mówi Bożena Zawadzka, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Budownictwa Urzędu Miejskiego.

W połowie przyszłego roku mają zakończyć się prace nad fragmentem Trasy Kopernikańskiej na odcinku od ulicy Branickiego do Mickiewicza. W 2008 lub 2009 ruszą prace nad budową kolejnego odcinka trasy - do ul. 11 Listopada - i tym samym zakończeniem obwodnicy Śródmieścia.
W planach na przyszły rok znalazły się również mniejsze modernizacje kilku ważnych ulic m.in. Wasilkowskiej, Sienkiewicza (ma na niej powstać pas rozdzielający jezdnie), Antoniuk Fabryczny, Knyszyńskiej oraz Produkcyjnej.

Do mniejszych inwestycji zaliczają się sygnalizacje świetlne, które pojawią się na skrzyżowaniach ulic: Plażowej i ks. Suchowolca (związana będzie z tym przebudowa geometrii skrzyżowania) oraz Sitarskiej, Poleskiej i Czystej (wyjazd z osiedla Białostoczek). Zarząd Dróg Miejskich chciałby również ustawić sygnalizację na skrzyżowaniach ulic: Kołłątaja ze Swobodną oraz Kołłątaja z Komisji Edukacji Narodowej (osiedle Wysoki Stoczek).

Do remontów przyczynią się również inwestorzy powstających na terenie Białegostoku galerii handlowych. W ramach porozumień podpisanych przez nich z magistratem zostaną zrealizowane prace nad przebudową układu komunikacji miasta, których łączny koszt wyniesie 67,65 mln zł.

Gazeta Współczesna

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook